БЕКІТУ


 


Басанова Жадыра Арнаубаевна 

Маңғыстау облысы,Мұнайлы ауданы

№3 жалпы білім беру мектебі

Бастауыш сынып мұғалімі


Бөлім:

Жазбаша көбейту және бөлу

Мұғалімі:


Күні:

05.04.2023жыл

Сынып:

Қатысушылар саны:10

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бекіту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.2.13 бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдана алады.

Көптеген оқушылар: мәндерін есептеу тәсілдерін түсіндіре алады.   

Кейбір оқушылар: берілгенге кері есеп құрастыра алады. 

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің  әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру

1 мин

Өткен білімді еске түсіру

5 мин

2 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру   ширату жаттығулары арқылы жүреді.

«Таңдау» әдісімен түстерді алғызып, топқа бөлу.

Өткен тақырыпқа шолу: 

«Микрафон» әдісі.Үй тапсырмасын сұрау.

Өткен тақырыпқа шолу: 

Оқу материалын жариялау «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы жүреді:

- Өткенде қандай тақырып өттік?

-Қандай тапсырмалар орындадық?

-Ендеше бүгінгі сабағымызда да бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін бекітуге арналған тапсырмалар орындайтын боламыз.

Жаттығу жасайды.

Тапсырма тексертеді.

Сұрақтарға жауап береді.

Тақырыпты ашады.

«Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.

Өрнектер құрастырып жазады, мәнін табады-2балл.


Жаңа білім

15 мин

10 мин

2 мин

8 мин

Бекіту

Топпен жұмыс. 1- тапсырма

Астана қаласындағы мұхитбақ суының сыйымдылығы-3 миллион литр. Мұнда әлемнің әр түкпірінен теңіз жануарларының жүзден аса түрінің 2000-нан аса данасы әкелінген.

1)Есептерді шығарыңдар.

А) Астана мұхитбағында жыртқыш балықтар-қоңыр паку мен мұртты күтуші-акула тіршілік етеді. Қоңыр пакудің ұзындығы 1м8см,ал күтуші –акула одан 4 есе ұзын. Күтуші –акула қоңыр пакуден неше сантиметр ұзын?

Қара паку – 1м 8 см ꞊ 108 см

Күтуші акула -? 4 есе ұзын. ? см ұзын.

Ш: 1) 108*4 ꞊ 432

2) 432 – 108꞊ 324

Жауабы: Күтуші акула қоңыр пакудан 324 см ұзын.

Ә) Астана мұхитбағында улы балықтар-қанатты зебралар және тасбалықтар тіршілік етеді. Қанатты зебраның массасы шамамен 816 г. Ал әлемдегі ең улы балық – тасбалықтың массасы одан 4 есе жеңіл. Қанатты зебралар тасбалықтан неше грамм ауыр?

Қанатты-зебра – 816 г

Тасбалық - ?, 4 есе жеңіл ? г ауыр.

1) 816 : 4 ꞊ 204

2) 816 – 204 ꞊ 612

- Жауабы: Қанатты-зебра улы тасбалықтан 612г ауыр.

2- тапсырма. Жеке жұмыс

«Балық аулау» әдісі.арқылы орындалады.Баған түрінде жаз және есепте. Дұрыстығын тексер.

103*5=515       636:6=106

307*2=614       436:4=109

104*6=624       742:7=106

105*4=420       915:3=305

 «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. Жұптық жұмыс. Оқушылар өрнекті шығарып,жұбына береді.

 (86+19)*5=525        (516+340):8=107

(318:3)*6=636         648:(2*3)=108

208*(32:8)=832         204*3:6=102

1000-204*3+198=586

912:3+108*4=736

Сергіту сәтінде «Нейрожаттығулары» әуенімен билеп сергиді.

 

 Есептер шығар.

Қабырғадағы есепттің мәнің табу 

 

 

9. Сантиметр және миллиметрмен өрнекте.

Бағлау парағы арқылы оқушылар өздерін бағалайды 

Тапсырмаларды орындайды.

Билеп сергиді.

Тапсырмаларды орындайды.

Дескриптор:

-Есептердің шешуін, жауабын шығарады -3балл.

Өрнектердің мәнін баған түрінде жазады және есептейді, тексереді-1балл.

 

 

 

Дескриптор:

Есептің шешуін, жауабын шығарады -1балл.

 

 

 

 

Есепттің мәнің табады

2балл.

Оқулық, дәптер

Оқулық, дәптер

Кері байланыс

2 мин

Рефлексия: «Көзбен көрдім. Жүрекпен сезіндім. Қолмен жасадым»  әдісі бойынша өтеді.

Оқу тапсырмасы: 19-бет №5.8.

Кері байланыс жасайды.

ҚБ қойылады.


Көбейткіш

86+19

318:3

208

Көбейткіш

5

6

32:8

Бөлінгіш

516+340

648

204*3

Бөлгіш

8

2*3

6

 

840:2=

230*3=

927:9=

214:2=

305*3=





110*3=

660:6=

612:3=

416:4=

545:5=





203*4=

260:2=

963:3=

648:6=

309*2=





220*3=

903:3=

304*3=

525:5=

432:4=





Көбейткіш

86+19

318:3

208

Көбейткіш

5

6

32:8

Бөлінгіш

516+340

648

204*3

Бөлгіш

8

2*3

6

Пікір қалдыру

Код көрсетілмесе, бетті қайта жаңартыңыз