Қозыбаева Ақгүл Тұрарқызы
Маңғыстау облысы,Мұнайлы ауданы
№3 жалпы білім беру мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі
Бөлім | Сандарға амалдар қолдану. Есептер | |
Педагогтің аты-жөні |
| |
Күні | ||
Сынып | ||
Сабақтың тақырыбы | Өзіңді тексер. Екі таңбалы сандарды қосу және аазайту. Жүздіктер. | |
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 2.1.2.3.** Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану. | |
Сабақтың мақсаты | -алған білімдерін көрсетеді | Қолдану Жинақтау |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері / уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақ тың басы 5мин | 1.Сәлемдесу.Оқушыларды бірліктер, ондықтар деп екі топқа бөлу. 2.«СМС» әдісі арқылы мұғалім үй тапсырмасын тексереді. 3.Өткен сабаққа шолу жасайды. Бейнеролик көрсетіледі. | Оушылар смс алып, үй тапсырмасын жазып береді. |
Жарайсың! Керемет! Тамаша! ҚБ: 1 ұпай | Слайд Сурет Бейнеролик |
Тапсырма№ 1 Сандарды салыстыруды тапсырады. Жұптық жұмыс Әдіс: «Досыңа көрсет» 6 > 8 6 онд < 6 бірл 8 онд < 8 жүзд 60 < 80 60 онд < 6жүзд 800 > 600 Тапсырма №2 Есептерді баған түрінде орындатады. «Ойлан тап» әдісі Жеке жұмыс
63+27 100-38 Тапсырма №3 Өрнектердің мәнін тауып, амалдарды орындатады. «Алтын сандық» әдісі. 1-топ. А) (100-25) – 35 = 75-35= 40 60+(12+18) = 60+30 =90 (13+17) – (24-4) = 30-20 =10 (70+20) – (15+25) = 90-40=50 2-топ. Ә) (600+300)-500 =900-500=400 (62 онд. – 10 онд.) -22 онд = = 52 онд. – 22 онд. = 30онд. Сергіту сәті Тапсырма 4тапсырма. Ойлау дағдысы: қолдану Әдіс. «Қолшатыр» 1-топ. Баған түрінде қате жазылған мысалдарды түзетіп жаз. 38 1 57 1 100 100 47 1 + + - - + 42 36 65 54 23 80 93 35 46 7 0 2-топ. Орнына тиісті санды қой. 73 89 51 100 + - + - 27 46 25 56 100 43 76 44 Тапсырма №6. Өрнектерді салыстыр. «Кім жылдам?» Топтық жұмыс. 1-топ. 38-16 < 19+26 69 -38 > 80-56 2-топ. 54 + 36 > 100 – 18 90-54 < 23+39 Тапсырма №7 Ойлау дағдысы: жинақтау. «Бірлік жібі» әдісі. Заңдылықты табуды ұсынады. Қай жерде заңдылықтың бұзылғанын таптырады,қатені түзетіп жазады. 1000 – 200, 900-200, 800-200, 700-200, 600-200; Өрнектер тізбегін толықтырып жазады 60+40-10, 60+30-20 60+10-40, 60+20-30 Тапсырма №8.Теңдеулерді шығаруды тапсырады. «Ойлан тап» әдісі 1-топ. х+27=100 х= 100-27 х= 73 т: 73+27=100 100= 100 2-топ. 72-у = 46 у = 72-46 у = 26 т: 72-26= 46 46=46 | Сандарды салыстыруды тапсырады. Есептерді баған түрінде орындайды. Өрнектердің мәнін тауып, амалдарды орындайды. ЕБҚ: бағандап ондықтарды қосады, азайтады. Сергіту сәтін жасайды. 4- т апсырмаларды орындайды. 6-тапсырманы орындайды. Заңдылықтарды анықтап, жалғастырып жазады. Өрнектер тізбегін толықтырып жазады. Теңдеуді шешеді. | Бағалау критерийі: алған білімдерін көрсетеді Дескриптор: 1тапсырманы орындайды. ҚБ: 2 ұпай Дескриптор: 2-тапсырманы орындайды ҚБ: 1 ұпай Дескриптор: 3-тапсырманы орындайды ҚБ: 2 ұпай Дескриптор: 4-тапсырманы орындайды. ҚБ: 1 ұпай Дескриптор: 6 тапсырманы орындайды. -заңдылық тарды анықтайды. ҚБ: 1 ұпай Дескриптор: 7 тапсырманы орындайды. -заңдылық тарды анықтайды. ҚБ: 1 ұпай Дескриптор: Теңдеуді шешеді ҚБ: 1ұпай | Математи ка оқулық, Алматы «Атамұра», 2022 ж Математика оқулық Алматы Атамұра 2022ж | |
Сабақтың соңы 5 мин | Үйге тапсырма 5- есеп. Санды және әріпті өрнектер құр. Кері байланыс «Шелектер» әдісі арқылы сабатан алған әсерлерін бөліседі. | 5-ші есепті шығарып келеді. Бүгін сабақ туралы өз ойларын айтады. | Бағалау Мадақтау | 2-сынып Математика оқулық. 87 бет |