Назанова Нурипа Мустафаевна
Түркістан облысы, Сарыағаш ауданы, Дарбоз ауылы,
№70 С.Байғозиев атындағы жалпы орта
білім беретін мектеп Бастауыш сынып мұғалімі
Пәні: | Математика | ||||||||||||
Күні: | 09/12/2022 | ||||||||||||
Бөлім: | «Менің отбасым және достарым», «Бізді қоршаған әлем» | ||||||||||||
Педагогтіңаты-жөні: | |||||||||||||
Сынып:1 | Қатысқандар саны: 28 Қатыспағандар саны:0 | ||||||||||||
Сабақтыңтақырыбы | 2, 4, 6, 8, 10 сандарының жартысы/ Қазақстан қалалары | ||||||||||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 1.1.1.5** тәжірибе арқылы 2, 4, 6, 8, 10 заттың жартысын табу | ||||||||||||
Сабақтың мақсаты | сандарды теңдей бөледі суреттерге қарап,5 айырмашылықты табады | ||||||||||||
Құндылықтар | денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтіңәрекеті | Оқушыныңәрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||
Сабақтыңбасы (2мин) | Ұйымдастырукезеңі: Сәлемдесу. Оқушылардытүгендеу. Топқа бөлу: жемістер мен көкөністердің жарты бөлігін бүтіндеу арқылы топқа бөлінеді | Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар топқа бөлінеді | Жарты бөлікке бөлінген жемістер мен көкөніс ойыншықтары | ||||||||||
Сабақтыңортасы (3 мин) 7 мин 10 мин | «Ой қозғау» «Жарты» ұғымын ашу -Балалалар, қалай ойлайсыңдар, не үшін осылай топқа бөліндік? -Қалай топқа бөліндік? -Теңдей бөлу үшін жартыға бөлеміз. -Үйлеріңде де жемістерді бөлісіп жейсіңдер ме? -Осы жемісті екі адамға теңдей етіп бөліп, жартысы берген секілді бүгінгі математика сабағында сандардың жартысын табуды үйренеміз. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Сонымен, бүгінгі сабақта сендер 2,4,6,8,10 сандарының жартысын табуды үйренесіңдер. (Ұ) 1-тапсырма Қазақстан картасынан оңтүстік, солтүстік,батыс,шығыс бөліктеріндегі қалаларды атау (дүниетану пәнімен пәнаралық байланыс) Оқушылармен бірге Қазақстан қалалары бейнеленген карточкаларды тең бөлу тапсырмасын орындау «Керме жіп» әдісі арқылы сандар қатарынан жұп сандар мен тақ сандарды бөліп алу Сандардың құрамын айт. Не байқадың?
(Т)2-тапсырма «Ойлан, тап» әдісі Суретке қара. Балалар әр түсті бояу құйылған құтыларды қалай теңдей бөліп алады? Есепте 1-топ: «Көк түс» бояудың санын анықтайды, санның жартысын табады, сан құрамына жіктейді 2-топ: «Жасыл түс» бояудың санын анықтайды, санның жартысын табады, сан құрамына жіктейді 3-топ: «Қызыл түс» бояудың санын анықтайды, санның жартысын табады, сан құрамына жіктейді
| Сұрақтарға жауап береді «Жарты» ұғымын сұрақтарға жауап беру арқылы, іс-әрекетке түсу арқылы түсінеді Қазақстанның оңтүстік, солтүстік,батыс,шығыс бөліктеріндегі қалаларды атайды. Өздерінің қай қалада болғандарын айтады. Қазақстан қалалары бейнеленген карточкаларды тең бөледі 2,4,6,8,10 сандарының жартысын айтады Сандардың құрамын айтады Жұп сандарды атайды Тақс андарды атайды Оқушылар топтық жұмысқа енеді Топтық жұмыста бірлік танытады Топтың ережелерін сақтайды 1. бояуларды санайды 2.көк бояуды екіге бөледі 3.жасыл бояуды екіге бөледі 4.қызыл бояуды екіге бөледі Сандардың жартысын табады Сан құрамына жіктейді | Әр дұрыс жауапқа жеміс алып отыру Әр дұрыс жауапқа жеміс алып отыру Әр дұрыс жауапқа жеміс алып отыру | Жемістер стикері Оқулық №1, 110 бет Қазақстан картасы макеті, қалалар карточкасы Wordwall әдісі арқылы тапсырма орындайтын оқушыны анықтау Оқулық №2, 111 бет Ламинат маркер | |||||||||
8 мин 5 мин Сергіту сәті 5 минут | (Ж) 3- тапсырма «Ұшақ» интерактивті ойын
Дәптермен жұмыс. Жұмыс дәптерлеріндегі тапсырмаларды орындайды (ЖЖ) 4-тапсырма «Мен зерттеушімін» әдісі Суреттерге мұқият қара. 5 айырмашылықты тап.
Дескриптор: Нейрожаттығу. «Екі қолмен жазу» әдісі | 1. азайтудың мәнін есептейді 2.қосудың мәнін есептейді Жұмыс дәптерлеріндегі тапсырмаларды орындайды Оқулықтың 4-тапсырмасындағы айырмашылықты табу тапсырмасына ұқсас тапсырмаларды жұпта орындайды 1. бірінші айырмашылықты табады 2.екінші айырмашылықты табады 3.үшінші айырмашылықты табады 4.төртінші айырмашылықты табады 5.бесінші айырмашылықты табады Музыка ырғағымен екі қолмен жазады | Әр дұрыс жауапқа жеміс алып отыру Әр дұрыс жауапқа жеміс алып отыру | Интер тақта телефон Таратпа материалдар Музыка, екі қолмен жазу парақшалары | |||||||||
Сабақтыңсоңы 5 мин | Кері байланыс:«Сұрақ-жауап» әдісі Сабақ түсінікті болды ма? Сабақта қиналған тұстарың болдыма? Не қиындық туындады? Сабақты қалай бағалар едің? «Жеміс ағашы» Сабақтың өн бойында жиналған жемістерінің санына сәйкес сабақта кімнің белсенділігі төмен, не себепті төмен болғандығын анықтау | Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім жемістерінің саны арқылы анықтайды. | Жеміс ағашы, алмалар | ||||||||||
Саралау | Сабақта ерекше білімді қажет ететін оқушылар мен дарынды балаларға арнап екі түрлі тапсырма беріледі Сандарды тізбектеп қосу арқылы жануар бейнесін шығару тапсырмасы Нүктелерді санап, санның түсіне сәйкес жемістерді бояу тапсырмасы | ||||||||||||