ЛОГИКАЛЫҚ ЕСЕПТЕР

ЛОГИКАЛЫҚ ЕСЕПТЕР

 

Кыдыралиева Камажай Калшериповна

Алматы облысы,Қарасай ауданы,Жандосов ауылы

О.Жандосов атындағы орта мектеп

Бастауыш сынып мұғалімі

Бөлімі:


Педагогтің аты-жөні:


Пәні:

Математика

Күні:


Сыныбы:

4-сынып

Сабақатың тақырыбы:

ЛОГИКАЛЫҚ ЕСЕПТЕР

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару

Сабақтың мақсаты:

Кеңістіктік фигуралар жөнінде түсініктерінің болуы.

Кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді талдау және шығару.

Құндылықтар:

Сыйластық; ынтымақтастық; еңбек және шығармашылық

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

2 мин.

Сәлемдесу.

Психологиялық ахуал қалыптастыру:

Ерте тұрып, күнде мен

Тереземді ашамын.

«Сәлем!» деймін күнге мен,

Шаттық әнге басамын.

Айналама қарасам,

Ғажаптар қаншама,

Сан жетпейді санасам,

«Сәлем!» деймін күнге мен.

ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.

Сары,
қызыл,

жасыл, житондар

Ортасы

7 мин.

Күннің жадын жазу

Көркем жазу

Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.

Логикалық есептер

Білу

Кеңістіктік ойлайды дамытатын логикалық есептерді шығаруды үйренеміз.


Дескриптор: Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысты.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.

Алдыңғы білімді еске түсіру

тапсырмалары

5 мин.

Сен фигураның жазбасына берілген тапсырмаларды орындауды білесің. Бұрышы қиып алынған текшенің жаз­басын тап.

Есіңде сақта!

   Есептеуді қажет етпейтін есептер де болады. Оларды шығару үшін сенің ойлау зеректігің қажет болады. Олар логикалық есеп­тер деп аталады. Бұл – нағыз «ақыл-ойға арналған гимнастика».

Жауабы: 3

Дескриптор:

оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды.

ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.

Оқылым, жазылым тапсырмалары.

5 мин

Пішін неше текшеден құрастырылған?

 

● Сол жағында 13 текше.

● Оң жағында 10 текше.

Дескриптор:

Неше текшеден құрастырылғанын айтады.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.

ДК экраны

4-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

4мин

 Математика күнделікті өмірде

Бөлмеге линолеум төсеу үшін жұмысшы бөл­медегі арқалық қойылған жерді қоспай, бөлменің ауданына тең линолеум бөлігін сатып алуы тиіс.

a) Бөлменің жалпы ауданы – 36 м2.

   ә) Арқалық қойылған жер­дің ауданы – 6 м2.

   б) Пайдаланылатын ауданы – 30 м2.

Дескриптор:

оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды.

ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.

ДК экраны

4-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Сергіту сәті

2мин




https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk

3мин

Есепте және тексер


 Дескриптор:

Амалдарды дұрыс орындайды.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.

ДК экраны

4-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

4мин

Зерттеу жұмысын жүргіз.

Зерттеу жұмысын жүргізіп, әрқайсысының жасын табады.

Түйе мен жылқыға жүк артып келе жатқан жолаушы: «Егер жылқының үстіндегі бір қапты түйеге ауыстырсам, онда түйенің үстіндегі жүк жылқының үстіндегі жүктен екі есе ауыр болады. Ал егер түйедегі бір қапты жылқыға ауыстырсам, онда екеуінің жүгі теңеседі», – деді. Әр жануардың үстіндегі қаптың саны 10-нан кем. Бастапқыда әрбір жануардың үстінде қанша қап жүк болған?

Дескриптор: зерттеу жұмысын жүргізеді, жауабын табады.

ҚБ: Смайликтер арқылы бір-бірін бағалау.

 

 

ДК экраны

4-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Соңы

2 мин.

Үй тапсырмасы:



4-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Кері байланыс

2 мин



«Жетістік баспалдағы» әдісі


Пікір қалдыру

Код көрсетілмесе, бетті қайта жаңартыңыз